Gdańska Klinika Flebologii
poniedziałek, środa, czwartek
godzina 16:00 - 20:00
58 350-18-86
info@gdanskaflebologia.com
80-422 Gdańsk
ul. Lelewela 6C/1

tel. 58 350-18-86

Epidemia SARS-CoV-2

Ważne informacje w okresie epidemii SARS-CoV-2

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Przedstawione zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pacjentom oraz personelowi GFK.


aktualizacja 16.03.2020, godzina 21:00


W trosce o Państwa bezpieczeństwo, zgodnie z zaleceniami NFZ i Ministerstwa Zdrowia, oraz w duchu akcji #zostańwdomu, zalecamy przełożenie lub odwołanie wizyty planowej (łagodna choroba, która nie uległa zaostrzeniu w ostatnim okresie) w Gdańskiej Klinice Flebologii.

Jednocześnie, mając świadomość, iż w wielu przypadkach umówiona wizyta ma charakter pilny, pozostajemy do Państwa dyspozycji:
- w przypadku konieczności udzielenia porady pilnej
- w przypadku umówionych wcześniej wizyt pozabiegowych


Pacjencie, przed wizytą w Gdańskiej Klinice Flebologii zmierz sobie temperaturę. Jeśli wynik pomiaru będzie równy 38 stopni C lub wyższy, występują u Ciebie objawy, takie jak: kaszel, duszność oraz znajdujesz się w grupie ryzyka zakażeniem koronawirusem SARS-COV-2 (pobyt w okresie ostatnich 14 dni w rejonie aktywnej transmisji  koronawirusa SARS CoV-2 lub kontakt z osobą zakażoną), odwołaj wizytę w GFK pod nr tel. 58 350-18-86. Zadzwoń do swojego lekarz rodzinnego, na infolinię NFZ tel. 800 190 590 lub do Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej (w Gdańsku tel. 605-602-195).

Jednocześnie informujemy, iż sytuacja epidemiologiczna jest stale monitorowana i w zależności od wprowadzenia dalszych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego lub Ministerstwa Zdrowia może dojść do konieczności czasowego wstrzymania działalności GFK. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, Zespół Gdańskiej Kliniki Flebologii będzie kontaktował się z Tobą w celu przeniesienia wizyty na inny termin lub jej anulowania. 


Zalecenia przeciwwirusowe
  1. Należy często myć ręce używając mydła i wody, ale można też używać płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%). Mycie rąk tymi metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
  2. Należy stosować zasady ochrony podczas kaszlu i kichania! Usta i nos powinny być wówczas zakryte chusteczką lub zgiętym łokciem. Po tej czynności trzeba natychmiast umyć ręce i twarz, a zużytą chusteczkę wyrzucić do śmieci.
  3. Należy zachować co najmniej JEDEN metr odległości od innych osób, a szczególnie tych, które kaszlą, kichają lub źle się czują (mają gorączkę).
  4. Należy unikać dotykania oczu, nosa oraz ust – czynność ta wykonana zanieczyszczonymi dłońmi może spowodować przeniesienie wirusa na siebie.


Wszystko co musimy wiedzieć o Koronawirusie dostępne jest na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie. i kanale YouTube Ministerstwa Zdrowia https://youtu.be/bO2swTJBj0s

Rejestracja internetowa jest czynna 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę